Windows 10 Yazdırma Ekranı Mavi Ekran Hatası

En son Windows için yayınlanan güncelleme ile birlikte birtakım yazıcı sahiplerinin sorunlar yaşamasına yol açıldığı internet aramalarınca aşikar. Windows Latest ve Gizmodo‘nun yapmış olduğu haberlere göre; Notepad, Office uygulamaları ve diğer programlarda yazdırma butonu ile çıkan aşamada kullanıcılar mavi ekran görüyor. Bildiğimiz klasik bu Mavi ekran PC’nin bir problemle karşılaştığı ve tekrar başlatılması gerektiği ifadelerini de kullanıcılara söylüyor.

Windows 10 Yazdırma Ekranı Mavi Ekran Hatası

Microsoft, PC’de belli şartlarda yazır işleminin mavi ekran sorununa yol açabileceği sorunundan haberli olduğunu vurguluyor. Bu hatayı Windows 10 Destek sayfasında dahi listeledi. Şirket şimdilik bu meseleye ilgili herhangi bir revizyon güncellemesi yayınlamadı. Web sitesinde “Şu anda araştırıyoruz ve daha çok bilgi sahip oldunduğunda bir güncelleme sağlayacağız.” açıklaması yer alıyor.

Bu problemin ne kadar geniş bir kullanıcı kesimine yayıldığı henüz bilinmiyor. Ancak Windows Latest sitesi, pekçok kullanıcıdan gelen bu sorun ile alakalı hata raporuyla karşı karşıya kaldıklarını gösteriyor. Bu olası hata büyük ihtimalle Kyocera, Ricoh ve Zebra gibi yazıcı markalarının ürünlerinin de bulunduğu çok sayıda yazıcı sorununa işaret ediyor. Bir okuyucunun siteye yaptığı yoruma göre, dört değişik müşteriden asgari 20 doğrulanan olay ifade edildi ve şunlar yalnızca günün ilk bir saatinde bu hata ile alakalı dönüşlerin geldiği belirtildi.

Windows 10 kullanıcıları ünlü platform olan Reddit’ten de bu konu ile alakalı sorunlarını dile getiriyor. Bir Reddit kullanıcısı “Bu problem dört farklı bilgisayarda onaylandı.” dedi. Başka bir yorumcu, “Aynı problemden muzderip müşterilerden 3 farklı telefon aldık.” dedi.

Şayet sizler de bu problemle karşı karşıya kalır iseniz, en basit çözüm son olan Windows güncellemesini geri almak olacaktır. Bunu yapmak için 

Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme> Güncelleme Geçmişini Görüntüle> Güncellemeleri Kaldır> Kaldır 

yolunu izleyeyebilirsiniz.

Microsoft çalışanı olduğunu belirten bir kullanıcı Reddit’te yorum yapanların çalıştığını onayladığı iki geçici çözüm paylaştı. Doğrudan yazdırmayı Komut Satırı’nda etkinleştirebilir yahut çalıştırdığınız programa tabi olarak bir revizyon yapmak için Uyumluluk Yöneticisi aracını kullanabilmeniz mümkün. Her iki süreç de komplike, bu nedenle sınamak istemeniz hâlinde en iyi seçeneğiniz, Reddit yorumunu titiz şekilde okumak olacaktır.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0