Windows 10 ve Auto HDR Güncellemesi

Microsoft 1000’den çok PC oyununa HDR desteğini kendi kendine eklemeyi planlıyor. Yazılım yapımcısı şimdi Auto HDR olarak nitelendirilen bir özelliği Windows 10’da test etmeye başladılar. Bu yeni özellik ile Xbox Series S ve X oyun konsollarında çalıştığı gibi çalışacak.

Windows 10 ve Auto HDR Güncellemesi

Auto HDR aktif edildiğinde hızlı bir şekilde çok DirectX 11 ve DirectX 12 oyununa HDR, yani yüksek hareketli aralık eklenecek. Eğer ahenkli bir HDR monitörünüz varsa, bunun tadını çıkarma imkanınız olacak.

“Bazı oyun stüdyoları, oyunlarında mahalli olarak HDR için ustalaşarak HDR oyun bilgisayarları için geliştirme yapar iken, PC için Otomatik HDR yalnızca DirectX 11 yahut DirectX 12 SDR oyunlarını alır ve renk / parlaklık aralığını akla yatkın HDR’ye kadar genişletir.” diyor Hannah Fisher, Microsoft’ta bir DirectX uygulama yöneticisi. “Bu, size HDR monitörünüzün yeteneklerinden tam manasıyla yararlanan olağanüstü bir yeni oyun tecrübesi sağlayacak mükemmel bir platform özelliği.”

Otomatik HDR, daha önce Windows Insiders için yayınlanan son olarak Windows 10 test bünyesinde (21337) aktif edilebilir. Aslında kendi kendine etkinleştirilmeli yahut bunu ayarların ekran alanında değiştirebilirsiniz. Auto HDR şu anda yalnızca önizleme adımında bulunmaktadır ve en iyi DirectX 11/12 oyunları için muhtemelen şimdilik desteklenmeyecektir. Ayrıca Microsoft performansı en iyi şekilde optimizeli bir şekilde çalıştırmak için birtakım problemleri onarmak adına farklı güncellemeler de sunacağa benziyor. Firma, Auto HDR’nin uygulanması için düşük seviye GPU gücünün gerekliliğini de vurguluyor.

Kaynak : Microsoft Windows 10'da HDR Video

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0