Windows 10 Haberler Bölümü Güncellemesi

Günümüzde pekçok şahıs, haberleri sosyal medyadan yahut hususi uygulamalar vasıtasıyla takibini sürdürüyor. Bu hususa önem veren Microsoft, Windows 10 kullanıcılarına haberleri sunma biçiminde farklılığa gidiyor. Haberlerin göze daha fazla etki edecek hâle gelmesini hedefleyen teknoloji devi, yeni şablonunu Insiders kullanıcılarının kullanımına açtı.

Windows 10 Haberler Bölümü Güncellemesi

Yeni tasarımda bulunan görev çubuğu üzerinden görüntülemek mümkün kılındı. Akıştaki haberler için değişik renk şablonları eklemeye başlayan Microsoft, böylece haberlerin etkileşimini artırmayı amaçlıyor. Daha evvela burada tek renk olarak gri tercih ediliyordu.

“Daha çok haber gör” opsiyonunda kullanıcılar tarayıcı gibi yeni bir görünümle karşılaşacak. Burada büyük kartlar ve haberlerde bulunan kısa kesitler görüntülenecek. Böylelikle daha seri şekilde haber başlıklarını taramak basitleşecek. Buna ilave olarak, verilen kısa kesitler yardımıyla ayrıntılı okunulması dilenen haberlere daha rahat karar verilebilecek.

Güncelleme ile sunulan diğer bir yenilik ise ifadeler (emojiler) ile alakalı kısımlar oluyor. Kullanıcılar gördükleri haberlere olan reaksiyonlarını, tepkilerini, beğenme, sevgi, şaşırma ve kınama gibi duyguları ifade eden emoji ikonlarıyla idade edebilecek.

Microsoft, Windows 10 haber bölümündeki dizayn değişikliğini ilk olarak ABD’de Insiders programının kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0