Mac'te FaceTime Otomatik Olarak Açılışını Durdurma

Bazı Mac kullanıcıları, uygulamanın otomatik olarak başlatıldığını fark ettikleri için FaceTime'ı kapatmayı hedefliyor olabilir. Bazıları, bilgisayar yeniden başlatıldığında veya sistem başlatıldığında FaceTime'ın otomatik olarak önyüklemede açıldığını söylüyor. Bu durum son zamanlarda FaceTime plist dosyasında bir hata veya sorun gibi görünüyor ve bu durumlarda bu tercih dosyasını kaldırmak genellikle sorunu çözebilir.

Mac'te FaceTime Otomatik Olarak Açılışını Durdurma

Ayrıca, Mac'e gelen FaceTime araması alındığında bazı FaceTime özellikleri uygulamayı otomatik olarak açar ve bu da sorun olarak algılanabilir.

FaceTime Başlangıçta Kendini Otomatik Açmayı Durdurma

  • Mac'te şu anda açıksa FaceTime'dan çıkın
  • Mac Finder'da Command Shift G tuşuna basın (veya Git menüsüne gidin ve 'Klasöre Git'i seçin) ve aşağıdaki yolu girin:

~/Library/Preferences/com.apple.FaceTime.plist

  • Com.apple.FaceTime.plist dosyasını, Masaüstü veya Belgeler klasörü gibi başka bir konuma taşıyın
  • Son Olarak Mac'i her zamanki gibi yeniden başlatın

Bu işlem, FaceTime'ın Mac başlangıcında kendini otomatik olarak başlatma sorununu çözmelidir. FaceTime'ı yeniden başlattığınızda, bazı küçük yapılandırma seçeneklerini yeniden ayarlamanız gerekebilir.

Gelen FaceTime Çağrılarıyla Mac'te FaceTime Otomatik Olarak Açılışını Durdurma

Mac'e gelen FaceTime çağrısı geldiğinde FaceTime otomatik olarak açılıyorsa, Mac'te FaceTime'ı kapatarak bunu durdurabilirsiniz . Mac'te FaceTime'ı kapatmanın en kolay yolu, FaceTime uygulamasına gidip “FaceTime” menüsünü aşağı çekip 'FaceTime'ı Kapat' seçeneğini seçmektir.

FaceTime'ın devre dışı bırakılması, FaceTime uygulamasının Mac'te gelen FaceTime çağrılarında otomatik olarak açılmasını engeller. FaceTime'ın gelen çağrılarda da başlatılmasını durdurmak için Mac'te Rahatsız Etmeyin modunu da etkinleştirebilirsiniz. Mac'te Rahatsız Etmeyin özelliği etkin olduğu sürece FaceTime otomatik olarak açılmaz ve Mac'e yapılan çağrılar da Mac'te ses veya bildirim alınmaz. 

FaceTime'ı tamamen kapatmak yerine Rahatsız Etmeyin modunu kullanmanın avantajı, istediğiniz zaman iPhone'u kullanarak Mac üzerinden telefon görüşmeleri yapabilmeniz ve alabilmenizdir.

Bazı kullanıcılar ayrıca Mac'lerinde FaceTime video ve ses çalmasını önemsemeyebilir, ancak iPhone'a gelen tüm telefon çağrılarının Mac'te çaldığını farkettiklerinde bu durumdan rahatsız olabilir ve buradaki işlemleri uygulamayı tercih edebilir. Nasıl kullanmak istediğiniz tamamen opsiyonel.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0