Kötü Yazılımlardan Korunabileceğiniz 5 Android Programı

Android'in 2008'de piyasaya sürülmesinden bu yana, kötü amaçlı yazılımların sayısı 300'ün üzerinde arttı. Başlangıçta, kullanıcılar işletim sisteminin güvenilir olup olmadığını tartışırlardı. Ne yazık ki, bu istatistik sistemin olduğu kadar güvenilir olmadığını kanıtladı. Bugün, masaüstünüzde yaptığınız şeyleri yapmak için akıllı telefonunuzu kullanmak gittikçe yaygınlaştı.

Kötü Yazılımlardan Korunabileceğiniz 5 Android Programı

Örneğin, telefonlarımızı banka hesabımıza, sosyal ağlarımıza erişmek ve e-postaları okumak için kullanıyoruz. Ne yazık ki, yaptığımız işi izleyen biri olup olmadığını bilmiyoruz. Bu nedenle, Android'inizde kullanabileceğiniz 5 en iyi antivirüs uygulaması sunmak için liste hazırladık.

Bu liste, Google Play verilerine dayanılarak hazırlanmıştır. Uygulama içi ücretli hizmet verileri şirket verilerinden toplandığı için dolar bazlıdır ve değişkenlik gösterebilir. Ayrıca sizler için hazırladığımız Android Cihazlarda Güvenliği Sağlamanın Yolları adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Avira Antivirus Security

Windows ve Android'de kullanılan bir programdır. Ücretsiz sürümde: cihaz tarama, gerçek zamanlı koruma ve harici SD tarama mecvuttur. Ayrıca hırsızlık önleme ve gizlilik özellikleri gibi başka özelliklere de sahiptir.

Kaspersky Internet Security

Bu antivirüs uygulaması Play Store'da oldukça popülaritesi yüksek bir uygulamadır. Ücretsizdir, ancak iki farklı ücretli planı vardır: bir cihaz için yıllık 9,99 ABD doları veya iki cihaz için 14,95 ABD doları ödeyebilirsiniz. Ücretsiz sürümünde cihaz taraması var. Pro sürümünde gerçek zamanlı koruma, kimlik avı koruması, bulut koruması ve hırsızlığa karşı koruma özelliği bulunur . Kaspersky aynı zamanda çok güçlü bir virüsten koruma yazılımıdır.

AVG Antivirüs

AVG, Play Store'da ücretli olarak hizmet vermektedir. Avast'tan daha hafiftir ve telefona bağlı olarak iyi bir seçenek olabilir. Gerçek zamanlı koruma, cihaz tarama ve tutarlı güncellemeler içerir. Uygulama ayrıca hırsızlık önleme özelliğini de içerir. Ücretsizdir ve pro sürümünü isteyenler için aylık bir plan (3.99 $) ve yıllık bir plan (14.99 $) sunar.

AVAST Mobile Security

Avast, Play Store'da 100 milyondan fazla indirmeye sahiptir ve en güvenilir antivirüs uygulamalarından biridir. Cihaz tarama, uygulama tarama ve gerçek zamanlı koruma gibi önemli özelliklerin yanı sıra, hırsızlık önleme özelliği, tutarlı güncellemeler ve diğer birçok özelliğe de sahiptir. Tamamen ücretsizdir, ancak aylık (1.99 $) veya yıllık (14.99 $) ödeyebileceğiniz bir pro sürümüne de sahiptir. Pro sürümü, örneğin uzaktan veri kurtarma, uzaktan SMS ve reklam algılama gibi özellikler sunar. Ne yazık ki, en yüksek boyutlu antivirüslerden biridir ve az depolama alanına sahip telefonlar için iyi bir seçenek olmayabilir.

360 Güvenlik - Antivirüs

Bu antivirüs uygulaması Play Store'da en popüler olanıdır. 360 Security, tüm uygulama mağazalarındaki en yüksek puanı alan antivirüs uygulamalarıdır. 100 milyondan fazla indirme ve 10 milyon derecelendirme ile tamamen ücretsiz bir uygulama ve birçok özellik sunuyor. Örneğin, dosyalarınızı tarayabilir ve kötü amaçlı yazılımları arayabilirsiniz. Aynı şeyi uygulamalarınız ve oyunlarınız için de yapabilirsiniz. Ayrıca gerçek zamanlı korumaya sahiptir. 360 Security hırsızlık önleme özelliğine sahiptir. En ünlü özelliği, bir uygulamayı kilitleme ve bir şifre ile koruma olasılığıdır, bu özellik sayesinde şifre kullanarak uygulamayı açabilirsiniz.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0