iPhone veya iPad'den VPN Nasıl Silinir?

iPhone veya iPad ile bir VPN kullanıyorsanız, belki de artık VPN hizmetini kullanmadığınızdan veya VPN'ye artık ihtiyaç duymadığınız için, bu VPN'yi cihazınızdan silmek isteyebilirsiniz. Örneğin, seyahat ederken bir VPN kullandınız ve eve döndünüz ve artık gerekli bulmuyorsunuz, ya da belki de işlerinizi değiştirdiniz ve işe özel bir VPN'e artık ihtiyacınız yok. Bu makalede, bir VPN'in iPad veya iPhone'dan nasıl silineceğini anlatacağız. 

iPhone veya iPad'den VPN Nasıl Silinir?

VPN Hizmeti Nasıl Silinir?

  • Ayarlar uygulamasını açın
  • Silmek istediğiniz VPN zaten devre dışı değilse “VPN” anahtarını KAPALI konumuna getirin
  • “Genel” e gidin ve ardından “VPN” ye dokunun
  • Kaldırmak istediğiniz VPN profilini bulun ve (i) düğmesine dokunun
  • "VPN'yi Sil" e hafifçe vurun
  • iPhone veya iPad'den kaldırmak için VPN'yi silmek istediğinizi onaylayın

VPN silindiğinde artık iPad veya iPhone'da kullanılamayacak. VPN'yi tekrar kullanmak isterseniz, VPN Profilini yeniden eklemeniz veya VPN'yi manuel olarak yeniden yapılandırmanız gerekir.

Birçok VPN hizmeti, hizmetlerinin kurulumunu özellikle kolaylaştıran bir VPN profili yükler ve VPN'yi bu şekilde silerek o profili etkili bir şekilde kaldırırsınız. Bu aynı zamanda iPhone veya iPad'de elle yapılandırılmış bir VPN'i silmek ve kaldırmak için de aynı şekilde çalışır.

Neredeyse her üçüncü taraf VPN hizmeti (Opera web tarayıcısı ve diğer bazı hizmetlerde olduğu gibi ücretsiz bir VPN'i olmasına rağmen) genellikle ücretli bir hizmettir ve uluslararası gezginler ve gizlilik bilinci için çok yararlı olabilir ve bir VPN etkin olduğu sürece bir cihazdaki tüm internet trafiğini VPN üzerinden yönlendireceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca, birçok işletme ve kuruluşun dahili ağlara ve kuruluşa özgü diğer verilere erişmek için gereken bir VPN'si vardır. Durum ne olursa olsun, artık VPN'e ihtiyacınız olmadığında veya bu hizmet için ödeme yapmadığınızda, muhtemelen VPN profilini iPhone veya iPad'inizden kaldırmak istersiniz. Bu makalede değindiğimiz tüm işlemler iPod Touch modellerinde de geçerlidir.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0