iPhone 7-8 ve X Kamera Titreme Sorunu

Apple ürünleri, özellikle iPhone 7, 8 ve X en iyi kameralarla tasarlanmıştır. iPhone 7 arka / ön kamerayla tanıtıldığında önceki modellere göre görüntü kalitesi artırıldı. iPhone ile mükemmel fotoğraflar çekmek için odaklama aracının düzgün çalışması çok önemlidir. Ancak bazen iPhone 7 / iPhone 8 / iPhone X kamera üzerinden fotoğraf çekerken titrek sonuçlar verebiliyor. 

iPhone 7-8 ve X Kamera Titreme Sorunu

Titrek kameradan elde ettiğiniz sonuçlar, telefona yatırım yaptığınız miktarı düşündüğünüzde sinir bozucu olan bulanık fotoğraflardır.

Kameranızın mükemmel bir şekilde çalışabilmesi ve size sahip olmak istediğiniz en kaliteli fotoğrafları verebilmesi için iPhone 7, 8 ve X'deki titreme sorunlarını çözmek için kullanabileceğiniz düzeltmeler var. Bu makalede iPhone kamera titreme sorununa değindik.

iPhone Kılıfınızı Çıkarın

Bir kılıf kullanıyorsanız, özellikle iPhone'unuzda kullandığınız kılıf gevşek bir yapıya sahipse, tüm sorunlara neden olan bir kılıf olabilir. Bu, kameranın bulanık ve düşük kaliteli fotoğraflar üretmesine neden olabilir. Kameranın ürettiği görüntülerde bazı iyileştirmeler yapıp yapamayacağınızı veya titreme sorununun çözülüp çözülemeyeceğini görmek için kılıfı çıkarın. Bazen iPhone'unuzu iyi uymayan bir kılıfla kaplamak, kameranızla ilgili bazı sorunlara neden olabilir ve çıkarırsanız titreme sorunu çözülebilir.

Kamera Lensinizde Birikmiş Olabilecek Tüm Kirleri Temizleyin

Bir telefon kamerasının merceği, kullanırken çoğu zaman kire maruz kalır. Telefonunuzun kamerası temizlenmezse, net olmayan veya bulanık görüntüler oluşturur. iPhone'unuzdaki lensin tozsuz olmasını sağlamak önemlidir. Lensi temizlemek için yumuşak bir bez kullanmanız gerekir, mikrofiber bez temizleme işini düzgün yapmak için en idealidir. Bu, net görüntüler yakalayabilmeniz için titreme sorunlarını çözecektir.

Titreme Devam Ediyorsa Odağı Kilitleyin

Fotoğraf çekerken kameranız hala titriyorsa ve çekilen görüntüleri bulanık buluyorsanız, odağı yakalamak istediğiniz belirli nesneye kilitlemek titreme sorununu çözebilir. Odağı kilitlediğinizde, iPhone'unuz sallansa bile, yine de yakalamak istediğiniz nesneye odaklanacağını unutmayın.

Kamera Uygulamasını Yeniden Başlatın

Kullandığınız kamera uygulaması sallama sorununa neden oluyor olabilir ve bu yüzden bulanık fotoğraflar üreten bir uygulama olabilir. Sorunu çözmek için kullandığınız kamera uygulamasından çıkmanız ve tekrar açmanız gerekir.

iPhone'unuzun Portre Modunu Kapatın

iPhone X ve 8 kameraları, Portre Modunu açmadıkça düşük ışıkta kullanıldığında iyidir. İki kamera kullandığınızı unutmayın; geniş açılı lens ve bir telefoto lens. İlki, ışığın girmesine izin vermek için kullanılan bir f / 1.8 diyaframa sahiptir ve telefoto lensin karanlıkta iyi olmayan bir f / 2.8 diyaframı vardır. Portre Modu iki mercek kullanarak fotoğraflarınızı çekmeyi gerektirdiğine göre, düşük ışık sorunlarına neden olabilir. Portre Modunu kapatırsanız, titreme sorununun çözüldüğünü görebilirsiniz.

iPhone'unuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Yukarıdakilerin hepsi başarısız olduktan sonraki son adım , iOS'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız. Ancak, verilerinizi yedeklediğinizden emin olmanız ve ardından ayarlarınıza gidip yeniden başlamak için tüm ayarları sıfırlamanız gerekir. Bu işlem, sorunu çözmeli.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0