iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max'te Ekran Görüntüsü Alma

Kısa bir süre önce eski bir iPhone serisinden yeni iPhone 11 serisine geçtiyseniz, yeni telefonunuzda eskisinden biraz farklı olduğunu fark edeceğiniz birkaç şey vardır. Bu yeni değişikliklerden bazılarını fark etmeniz biraz zaman alsa da, bu değişiklikleri nasıl yapacağınızı bilmek önemlidir.

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max'te Ekran Görüntüsü Alma

En dikkat çekici ayarlama işlemlerinden biri ekran görüntüsü almaktır. Önceki modellerde, ekran görüntüsü almak için ana sayfa düğmesine dokunmanız yetiyordu. Bu durum, yeni iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max'ın dokunacak bir home düğmesi olmadığı için işler biraz farklı.

Ama üzülme, işlem hala basit. Bu kılavuzda, yeni iPhone 11'inizde kolayca nasıl ekran görüntüsü alacağınızı göstereceğiz. Ancak bundan önce, ekran görüntüleri hakkında birkaç şey öğrenelim.

Ekran Görüntüsü Nedir?

Ekran resmi olarak da adlandırılan ekran görüntüsü, telefon ekranınızın içeriğini gösteren bir görüntüdür. Başkalarıyla paylaşmak için ekranınızın tam olarak ne gösterdiğini yakalamanızı sağlar. Ekran görüntüsü oluşturmayı, kaydetmeyi ve paylaşmayı öğrenmek son derece yardımcı olabilecek bir beceridir. Bazen, ekran görüntüleri internetteki en önemli şeylerdir. Ekran görüntüleri yeni çağ bir eserdir.

Başkalarına çılgın bir içeriği okuduğunuzu kanıtlamak için harika bir yoldur. Bunlar ayrıca geçmişi arşivlemenizi kolaylaştırır. Ayrıca internetten indiremediğiniz bir görüntüyü elde etmenin harika bir yoludur.

Ekran Görüntüsünü Nasıl Kullanacağım?

Ekran görüntüleri neredeyse devrim niteliğinde olduğu kadar kullanışlıdır. Daha fazla iş yapmanıza yardımcı olurlar, çünkü dedikleri gibi, bir resim 1000 kelimeye bedeldir.

Örneğin, bir web sitesinin içeriğinin bir görüntüsünü paylaşmak istediğinizde, bir ekran görüntüsü onlara bağlantıyı göndermekten ve bunun için tüm sayfaları aramalarından çok daha hızlı olacaktır. Ayrıca uzun bir mesaj yazmaktan daha rahattır.

Ekran görüntüleri de neden bahsettiğinizi kolayca göstermenize yardımcı olur. Bu, daha az zaman kaybı ve daha az karışıklık anlamına gelir. Ekran görüntüsüyle aynı noktayı tekrar tekrar belirtmeniz gerekmeyecek.

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

Birinci Adım: Sesi Açma Düğmesine ve Güç Düğmesine Basın

  • iPhone 11, 11 pro veya 11 pro max'ınızla ekran görüntüsü almanız için, hem sesi açma hem de güç düğmesini aynı anda yaklaşık bir saniye basılı tutun. Düğmeleri bıraktığınızda, bir ekran görüntüsü alınmış olacaktır.

İkinci Adım: Ekran Görüntülerini Düzenleme

  • Ekran görüntüsü alındıktan sonra bir deklanşör sesi duyarsınız. Ekran görüntüsünün önizlemesi ekranın altında olacaktır. Ekran görüntüsüne dokunduğunuzda, görüntü ekranda görüntülenir.
  • Ardından görüntüyü düzenleme seçeneğini göreceksiniz. Görüntüyü buradan tamamen kırpabilirsiniz. Her ekran görüntüsü aldığınızda deklanşör sesini istemiyorsanız telefonunuzu sessize alabilirsiniz.

Üçüncü adım: Ekran görüntüsünü paylaşma

  • Doğrudan paylaşım sayfasına atlamak için ekran görüntüsüne uzun dokunun. Bu şekilde ekran görüntüsünü istediğiniz bir uygulama aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Önizlemeyi de kapatabilirsiniz; çekim fotoğraf uygulamanızdaki albümlere kaydedilir.

Çektiğiniz tüm ekran görüntüleri, çektiğiniz fotoğraflarda olduğu gibi fotoğraflar uygulamasına kaydedilir. Her biri albüme otomatik olarak eklenecektir, böylece görüntüleri kullanmanız veya paylaşmanız gerektiğinde bir ekran görüntüsü albümü oluşacaktır. Hepsi bu kadar kolay, bu kılavuzun size yardımcı olacağını umuyoruz.

Tepkiniz Nedir?

like
1
dislike
1
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0