Android

Tone e20: Çıplak Fotoğrafları Göndermeyi Engelleyen Telefon

Başlığı doğru okudunuz. TONE e20 alışılmadık bir özelliğe sahip bir akıllı telefon. Başlangıç ​​Japon markası TONE Mobile tarafından yapıldı. Bu telefonun ne kadar “gülünç” olduğunu düşünmeye başlamadan önce, şirketin amacı masum çocukları ve gençleri tacizcilerden, pedofillerden ve çocuk yırtıcılarından korumaktır.

TONE Kamera uygulaması, kullanıcının çıplak fotoğraf (ve hatta videolar) çekmesini engelleyen bir “akıllı telefon koruması” özelliğine sahiptir. Çekilen görüntünün “uygunsuz” kabul edilip edilmediğini tespit eden özel bir AI algoritması ile donatılmıştır. Bir kez algılandığında, iki saniyeye kadar bir uyarı gösterilir. Fotoğraf galeriye veya bağlı bulut hizmetlerine kaydedilmez.

Bir çocuk hassas bir fotoğraf çekerse, ebeveynleri (veya velileri) pikselli görüntü ve çekildiği yer ile bilgilendirilir. Şirket, sunucular üzerinden veri saklamadığını söylüyor.

Bu telefon ayrıca ekstra koruma için çift biyometrik kimlik doğrulamasına sahiptir. Eldiven giydiğinizde bile çalışan parmak izi tarayıcısı var. Yüz tanıma sistemi, karanlık ortamlarda bile yüzünüzü algılayabilen 2 megapiksel ön kameraya dayanır.

Kameralardan bahsetmişken, çift arka kameraya sahiptir. Normal çekimleriniz için 12 megapiksel sensörünüz var. Bu arada 13 megapiksel kamera 120 derecelik görüş alanı ile “süper ultra geniş açılar” çekiyor. HD + ekranı 6.26 inç boyutundadır. İçinde, sekiz çekirdekli 2.0GHz işlemci, 4GB RAM ve microSD yuvası ile 256GB’a kadar genişletilebilir 64GB depolama alanı var.

20 Şubat 2020 tarihinde öne sürülen TONE e20, yalnızca 178 dolar (kabaca 1085 TL) karşılığında satılmaktadır. Tone Mobile, 2015 yılında kurulan ve çocuklar, gençler ve yaşlılar için özel olarak güvenli akıllı telefonlar konusunda uzmanlaşmış genç bir Japon şirketidir. Başka hiçbir telefon üreticisinin düşünmediği ek bir güvenlik özelliği ile bu akıllı telefon ile ödediğinizin karşılığını alırsınız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı