Android Cihazlarda iMessage Özelliğini Kullanmak

Android severler nihayet bir iPhone'a sahip olmadan iMessage özelliğini tadabilecekler. iMessage'ı Android'e getiren yeni bir uygulama sayesinde , bir iOS cihazınız olmasa bile Apple'ın en iyi özelliklerinden birinin tadını çıkarabilirsiniz. Mükemmel bir çözüm değil ve bir Mac'e ihtiyacınız olacak, ancak gördüğümüz diğer geçici çözümlerden daha iyi. Ve en önemlisi tamamen ücretsiz.

Android Cihazlarda iMessage Özelliğini Kullanmak

Apple muhtemelen Android'de resmi bir iMessage uygulamasıyla çıkmayacak, bu nedenle AirMessage sizin için bu işi yapmak için burada. Uygulama, Mac'inizi iMessage'larınızı Android'inize güvenli bir şekilde aktaran bir sunucuya dönüştürür. Çalışması için Mac'inizi 7/24 açık bırakmanız gerekir.

Gerekenler:

  • MacOS için AirMessage sunucusu
  • Android için AirMessage
  • Android 6.0 Marshmallow veya daha yenisini çalıştıran akıllı telefon veya tablet
  • OS X 10.10 Yosemite veya üstünü çalıştıran Mac (ve yeterli hafıza)

AirMessage'ı kurma ve çalıştırma

AirMessage sunucusunun Mac'e yüklenmesi oldukça basit bir işlemdir. Yukarıdaki bağlantıdan uygulamayı indirin. AirMessage'ın mesajlarınızı okumasına izin vermeniz gerekir. Sistem Tercihleri> Güvenlik ve Gizlilik> Gizlilik> Tam Disk Erişimi'ne gidin ve AirMessage ekleyin.

Ardından, bağlantı noktası yönlendirmeyi yapılandırmanız gerekir. Tüm bunlarla ilgili ayrıntılı bilgi için AirMessage kurulum kılavuzuna bakın. Mac'inize kurulumu yapıp ve depolamanızda tutmak için iyi bir yer bulduğunuzda, Android uygulamasını yüklemeye hazırsınız.

Android için AirMessage'ı indirin. Uygulamayı açın ve sunucunuzun adresini ve şifresini girin. Ardından mesajlarınızı senkronize etmeniz istenir. AirMessage tüm mesajlarınızı bilgisayarınızdan telefonunuza kopyalar. Gizlilik konusunda endişeleriniz varsa AirMessage geliştiricisi, uygulamanın “mesajlarınızı göndermek için üçüncü taraf hizmetinden yararlandığını” söylüyor. Mesajlarınız asla iMessage'a gönderilmek dışında bilgisayarınız ile telefonunuz arasındaki güvenli, şifreli tüneli kullanmayı bırakmaz.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0